Malicious Apps In Play Store

En Ucuz Kod İmzalama Sertifikası Nedir?

En ucuz kod imzalama sertifikasını arıyorsanız, kesinlikle doğru makaleye geldiniz. Digicert, Sectigo ile, kod imzalama sertifikanız için her zaman gerekçelendirilmiş maliyeti alabilirsiniz. Cheapssl.com.tr'de fiyatlar her zaman daha düşüktür. Fiyatlar her zaman gerçek sertifikalarla gerekçelendirilebilir. 

Neden Kod İmzalama Sertifikasını tercih etmelisiniz?

Yazılımınızı oluşturmayı tamamladığınızda, kullanıcınızın güvenini kazanmak için bir tür sertifikaya ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir. Kod işareti sertifikaları, genellikle komut dosyalarını, yürütülebilir dosyaları, yazılımı ve diğer kod satırlarını imzalamak için kullanılan dijital doğrulamalardır. 

Bir sertifikayı seçerken, yazılımınız için iki amaca hizmet eder: özgünlük ve bütünlük. Kod imzalayan bir dijital sertifika, gerçek olmanızı ve herhangi bir kötü niyetinizin olmamasını sağlar. Digicert, Comodo / Sectigo, önde gelen güvenilir CA'lardan biridir, yayıncı sertifikasının maliyeti belli bir dereceye kadar inmiştir. 

Kod İmzalamanın nasıl çalıştığını anlama

Kod imzalamanız için başvurmaya hazır olduğunuzda, işte yapılması gereken tüm işlemlerin listesi: 

  • Öncelikle, güvenilir bir sertifika yetkilisinden (CA) bir kod işareti sertifikası satın almak için başvurmanız gerekir.
  • Başvuru gönderildikten sonra, CA kimliğinizi doğrulama sürecine başlayacaktır. CA, gerçekleştirilmeyen hatalı uygulamaların olduğundan emin olmak için profiliniz için denetimi yürütür. 
  • Doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra, verilen sertifikayı CA'dan alacaksınız.
  • Şimdi, yazılım imzalama sertifikanızın bir son kullanma tarihi olduğunu ve sertifika geçersiz hale geldiğinde, işlem için baştan başvurmanız gerektiğini unutmayın. 

Comodo Kod İmzalama Sertifikası Kullanmanın Avantajları

Comodo / Sectigo kod işareti sertifikasının en büyük USP'lerinden biri agresif fiyatlarıdır. Teknik konulara dalmadan önce, güvenilir bir CA'dan geliyorlarsa tüm kod imzalama sertifikalarının aynı olduğunu anladığınızdan emin olun. Bu söyleniyor; Yüzde daha az alacağın şey için birkaç yüz dolar daha fazla ödemenin bir anlamı yok. Ve bu onun için acı gerçek ve hiç kimse aynı şeyi müşterilerine anlatmaktan çekinmiyor. 

Kod İmzalama Sertifikanızın Süresi Dolduktan Sonra Yapılması Gerekenler

Kod imzalama dijital sertifikalarının süresinin dolmasının nedeni, daha iyi güvenlik içindir. Örneğin, yayıncı sertifikaları bir ömür boyu kalacaksa, herhangi biri kendi yazılımını kurcalayabilir ve kullanıcının bilgisayarına virüs ve kötü amaçlı yazılım enjekte edebilir. Bu tür niyetlerin yerine getirilmesi için, kod imzalama sertifikaları için bir son kullanma tarihi vardır. Bununla birlikte, kod işareti sertifikanızın süresi dolduğunda, daha fazla uzatma için her zaman aynısını uygulayabilirsiniz. 

Yukarıdaki makalenin arkasındaki fikir, sizi en ucuz kod imzalama sertifikası (yalnızca 70 $ 'dan başlar) ve hangisine gitmeniz gerektiğinden haberdar etmektir. Fiyat noktası bazen göz korkutucu olabilir, ancak yalnızca endüstri liderleri size indirimli bir fiyat noktası olan gerçek bir kod imzalama sertifikası sağlayabilir.