Malicious Apps In Play Store

COMODO SSL Sertifikaları ile Güvenli E-Ticaret

Günümüz teknolojisi çağındadır. Neredeyse her ÅŸey için teknolojiye güveniyoruz. Elektrik faturalarını ödemekten, biletleri, bankacılığı, çevrimiçi alışveriÅŸe kadar her ÅŸey sadece birkaç tıklama ile yapılabilir.

Finansal geçiÅŸlerin gerçekleÅŸtiÄŸi yerler için Ä°nternet'i kullandığımızda, güvenli bir ortamda, bir müÅŸterinin bu tür iÅŸlemleri yapabileceÄŸini hissedeceÄŸi bir ortamda gerçekleÅŸtirmek çok önemlidir. Bilgileriniz üçüncü taraf tarafından saldırıya uÄŸramış durumdaysa, herhangi bir iz olmadan kolayca kötüye kullanılabilir veya daha da kötüsü olabilir.

Bu nedenle, bilgilerimizin güvenli ve güvenceli kalmasıyla bir teknoloji edinmek gerekli hale geldi. Comodo SSL Sertifikası , en güvenilir CA (Sertifika Yetkilisi), çevrimiçi etkinlikleri gerçekleÅŸtirmek için böyle güvenli bir ortam saÄŸlar.

Comodo SSL Sertifikası

Comodo SSL Sertifikası , bilginin yanlış elden düÅŸmesinden korkmadan, E-ticaret iÅŸlemlerini gerçekleÅŸtirebileceÄŸiniz güvenilir ve güvenli bir ortam saÄŸlar. Comodo SSL Sertifikası , doÄŸrulama ve kimlik doÄŸrulaması yoÄŸun doÄŸrulama iÅŸlemi ile denetlenen ve fiziksel varlığı da iyice kontrol edilen kuruluÅŸlara verilir.

E-ticaret iÅŸlemi

Bu elektronik çaÄŸda, plastik / elektronik para çok yaygın bir ÅŸey haline geldi. Çevrimiçi olarak herhangi bir finansal iÅŸlem gerçekleÅŸtirdiÄŸimizde orijinal para kullanmak yerine elektronik para kullanıyoruz. Çevrimiçi olarak yapılan herhangi bir Satın Alma iÅŸlemine yalnızca elektronik para kullanılabilir olduÄŸu için E-ticaret iÅŸlemi denir.

E-ticaret Ä°ÅŸleminin GüvenliÄŸini SaÄŸlama

ÇoÄŸu insan yoÄŸun iskonto ve iyi fiyatlara raÄŸmen satın alım yapmak için çeÅŸitli siteleri ziyaret eder; çevrimiçi olarak her türlü satın alma iÅŸlemini yapmaktan kaçınırlar. Bunun nedeni, kredi kartı bilgilerinin veya banka bilgilerinin online olarak paylaşılması konusunda rahat hissetmemesi. Bu güven ve güven duygusu kazanmak için sitenizi SSL sertifikasıyla korumak önem kazanır ve güven ve güvenlik hakkında konuÅŸurken Comodo aklımıza gelen ismidir.

Web sitenize Comodo SSL sertifikası yüklediÄŸinizde, web sitenizin adresinin önüne http: // yerine https: // yazılırve ayrıca adres çubuÄŸunda bir kilit görünür. MüÅŸteri, bu kilit simgesini tıklatarak ÅŸirketin ve onun tarafından kullanılan SSL sertifikasının ayrıntılarını biliyor olabilir . Bu, müÅŸteriyi ÅŸirket tarafından alınan güvenlik tedbirleri hakkında kesin kılar ve karşılığında müÅŸterinin güvenini kazanmaya yardımcı olur. MüÅŸteriye, adrese bakarak, web sitenizin güvenli olduÄŸunu ve E-ticaret iÅŸlemini gerçekleÅŸtirmenin güvenli olduÄŸunu kolayca tespit edebilirsiniz.

Comodo SSL sertifikası ile korunan web sitelerinde herhangi bir finansal iÅŸlem yaparken, bu iÅŸlemi gerçekleÅŸtirirken paylaşılan bilgiler, kötüye kullanılma, saldırıya uÄŸramama veya deÄŸiÅŸtirilemeyecek ÅŸekilde ÅŸifrelenir. Ä°nternet tarayıcınız ile sunucunuz arasındaki baÄŸlantı güvenli bir ortam oluÅŸturmak için ÅŸifrelenmiÅŸ biçimdedir. Kredi kartı bilgileri, ÅŸifre, giriÅŸ kimliÄŸi vb. Gibi bilgilerin yanlış kullanılması nedeniyle, müÅŸterinin yanı sıra ÅŸirketin de derde girmesine neden olacak bu önlemler takip edilmesi önemlidir. Bu nedenle, e-ticaret iÅŸlemlerini yürüten bir web sitesinin sahibiyseniz, çok geç olmadan önce Comodo SSL sertifikasını (önceden kurulmamışsa) yüklemeniz önerilir .

Etiketler

#güvenlik